Zdeněk Pekárek: Proti favoritům si to rozdáme na férovku

Zdeněk Pekárek: Proti favoritům si to rozdáme na férovku

V dnešním článku vám přinášíme rozhovor s naším předsedou Zdeňkem Pekárkem (kterého asi všichni nazývají Pekki), kterého jsme vyzpovídali.

Klub vstupuje do následující sezóny v “nových šatech”. Co stálo za změnou místa působení a změnou samotné identity klubu?

Spolupráce s městem Modřice se začala rodit již před 2 lety. Tehdy však náš klub uzavřel spolupráci s tišnovským San Marino a Mitrou a vystupoval pod názvem ASM Dolní Loučky. Bohužel, spolupráce nefungovala tak, jak jsme si všichni přáli. Mimo jiné, pro brněnské kluky, kteří hráli druhou ligu, představoval z časových důvodů problém dojíždět třikrát týdně do Tišnova na tréninkový proces a utkání a my jsme se začali poohlížet po přístupnějších halách. Naštěstí, zájem ze strany města Modřice trval i nadále. Po několika schůzkách jsme se velmi rychle dohodli. Zároveň, klub má příležitost “nového začátku”, když se chceme již od nyní prezentovat jako klub, který se dokáže zlepšovat za stabilních podmínek a vychovávat talentované futsalisty, kterých bylo a je v okolí Brna nespočet.

Jaké výhody by teda měla tato spolupráce s městem Modřice klubu přinést?

Jednoznačně vyniká zázemí. Utkání budeme hrát v jedné z nejmodernějších hal minimálně na Jižní Moravě, kde budeme disponovat taky možnosti regenerace a využitím jiných sportovišť. Zároveň budou mít naši kluci k dispozici skvělou dostupnost z jakýkoliv části Brna. Kromě zázemí nás bude město podporovat i marketinkově a v neposlední řadě je tady do budoucna příležitost na užší spolupráci s fotbalovým klubem. My budeme na oplátku město hrdě reprezentovat a věříme, že si získáme velké množství nových modřických fanoušků, kteří nás budou podporovat přímo na tribunách. 

Předpokládám, že tyto změny výrazně ovlivnily taky dlouhodobé cíle klubu, mohl by jsi jich nám přiblížit?

Určitě nechceme tlačit na pilu tím, že by jsme se například do dvou sezon museli dostat do nejvyšší soutěže. V prvním řadě chceme stabilizovat ty “základy” kolem klubu. Mít širokou hráčskou základnu, být finančně stabilní a zlepšit marketing. Chceme, aby to kluky hlavně bavilo, vytvořila sa velká parta, která bude tahat za jeden provaz. Pak věříme, že úspěchy v dlouhodobém horizontu přijdou a my se v budoucnu staneme stabilním účastníkem nejvyšší futsalové ligy. Naším plánem je taky výrazně pozvednout naši mládež, na které chceme právě v budoucnu stavět.

Pojďme od dlouhodobých plánů k současnosti, v jakých soutěžích bude klub v sezoně 2021/2022 vystupovat a jaké jsou sportovní cíle?

Věříme, že se nám podaří sehnat mnoho mladých kluků a klub tak budeme moct opět přihlásit do juniorské celorepublikové soutěže v kategoriích U17 a U19. Dále chceme založit kategorii U15, která bude v případě dostatečného naplnění hrát turnaje v rámci projektu DětskýFutsal.cz. Pro tyto mládežnické kategorie je cílem, jak jsem už naznačil, vytvořit a stalibizovat kádr. Rezervní B tým si zahraje Krajský přebor Jihomoravského kraje. Tu je cílem umístění v první polovině tabulky, to je do šestého místa. A tým bude čelit velké konkurenci v II. lize-východ. Chceme, aby Atraps dokázal potrápit favority a předváděl pěkné futsalové výkony, na které budeme v dalších sezónách navazovat s již vyššími ambicemi.

Naznačil si, že klub ještě není úplně hráčsky zabezpečen co se týká mládeže, jak to bude s trenérským obsazením a obsazením seniorských družstev?

S trenérským obsazením jsme naprosto spokojeni. Na starost to bude mít dvojice Josef Flachs a Robson Christenson Pupo. S Pepou to dotáhla naša juniorka před třemi lety do celorepublikového finále a věřím, že je tak tím správným člověkem pro naši mládež. Pupo je naša brazilská akvizice. Těšíme se, že budeme mít odborníka z “kolébky futsalu” a věříme, že tato dvojice bude lákadlem taky pro mladé kluky, kteří přemýšlejí nad futsalem. Jednáme taky s bývalým svěřencem Pupa, který by mohl tuto dvojici v průběhu sezóny doplnit a zároveň by vystužil hráčský kádr. Co se týká hráčů pro A mužstvo, jsme rádi, že jsme udrželi potenciál z období před Covidem, který ještě doplňujeme. Můžu prozradit, že budeme vystupovat s velmi mladým kádrem. B mužstvo je zabezpečené stejně tak jako je to u prvního mužstva.

Jak je klub na tom finančně? Víme, že Covid nepříjemně zamával s touhle stránkou téměř ve všech sportech.

Pro následující sezónu jsme zajištění, a to hlavně díky našim stabilním partnerům. Věříme, že nová identita klubu a sportovní úspěchy nám dopomohou k navýšení portfolia našich partnerů, které hledáme i nadále a mohli by jsme tak klub coraz více posouvat.

Pouze nedávno se uskutečnilo druholigové grémium, po kterém je zřejmé, že soutěž bude mít jenom 6 účastníků. Jaký je tvůj názor na odstoupení tak velkého množstva klubů?

Popravdě, jsem rád, že ligu budou hrát pouze týmy, které ji chtějí hrát na úrovni, mají vysoké ambice a dobrý zázemí. Mrzí mě například nepřihlášení Jeseníku, který se předtím  již stabilně dokázal usadit na české futsalové scéně. Když bych měl jít ještě dále, vůbec bych se nebránil vytvoření celostátní druhé ligy. Z pohledu cestování by to pro nás moc velký rozdíl nebyl a ligu by alespoň hraly kluby, které se chtějí posouvat dopředu. Navíc, získali by jsme nové informace právě od týmů, s kterými se prakticky vůbec neutkáváme a přitom hrají na stejné úrovni.

Co toto zkvalitnění souteže znamená pro šance Atrapsu?

My si to rozdáme na férovku se všemi soupeři. Myslím, že v tomhle složení může každý porazit každého. 

(pozn.: Soutěže se kromě Atrapsu účastní FC Tango Hodonín, FC Baník Ostrava, SK Amor Kloboučky Vyškov, SKUP Olomouc a 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto.)

Sezóna začne až v říjnu, můžeš nám ještě prozradit kdy začínáte z tréninkem, případně jaké přátelské utkání Atraps čekají?

Trenér přiletí z Brazílie kolem 15. srpna takže s přípravou bychom chtěli začít v průběhu posledního týdne v srpnu. Přátelské utkání zatím domluvené nemáme, no plánujeme odehrát alespoň 3 utkání (A tým). B tým bude mít jednou týdně herní trénink proti klukům z některého přátelského týmu. Pokud se nám podaří doplnit juniorské týmy plánujeme je zatím prověřovat právě proti našemu B týmu.

Na závěr, máš nějaký odkaz, který by jsi rád řekl?

Jasně, přál bych si abychom jsme se pevně zakotvili jako hrdý klub, kde je vidno práce všech. Abychom byli oporou a bojovali jeden za druhého. Vždy jsme si zakládal na respektu a úctě, to chceme aby jsme drželi, či už vůči sobě, soupeřům, nebo i rozhodčím. Pak věřím, že tenhle klub, který má srdce přitáhne zájem taky ze strany mladých hráčů, fanoušků a firem.

Pokud byste se rádi stali součástí našeho klubu FC ATRAPS Modřice – tak se podívejte na naší stránku nábor, kde se vše potřebné dozvíte.

, , ,

Podobné články