Začínáme! Už v sobotu odehrají naše mládežnické družstva svá první utkání

V období, kdy se úsilí všech soustředí na osobní věci a blížící se Vánoce si náš futsalový tým a fotbalové TJ Šaratice-Kobeřice naložili společný projekt v podobě propojení futsalu s fotbalem v kategorii mládežnických týmů U7, U9, U11, U13, U15. Velkou zásluhou na tomto projektu má náš šéftrenér mládeže Josef Flachs, který obě strany seznámil a dal dohromady.

Vzhledem k tomu, že soutěže fotbalistů na podzim skončili a u futsalistů jsou v plném proudu, hledaly obě strany vhodný termín ke společnému setkání a formálnímu zahájení spolupráce. Když už pravá chvíle nastala, můžeme fanoušky seznámit se základními vizemi, které se týkají vzájemného fungování futsalového a fotbalového projektu. Více než formální gesta je pro nás důležitá chuť a energie ke vzájemné spolupráci, kterou usnadňuje skutečnost, že futsal a fotbal jsou sporty úzce propojené. Význam spolupráce futsalových a fotbalových klubů a jejich vzájemné propojení je běžné a funguje u řady špičkových domácích i světových klubů. Při dobré kooperaci z ní profitují oba sporty, ať už z hlediska výchovy a přípravy mládeže, sponzorů i médií. Je to zkrátka model, který funguje.

Spolupráci obě strany vítají a těšíme se, že ji budeme dále rozvíjet,“ doplnil předseda futsalového Atrapsu Zdeněk Pekárek i sekretář fotbalového týmu TJ Šaratice David Bukáček. Pro náš klub to znamená krok blíž k dlouhodobé vizi, kterou je podpora výchovy futsalových talentů v Brně a okolí. Mládežnické družstva se představí na turnajích úspěšného projektu Dětský futsal, který má své kořeny také v Brně. Premiérou bude turnaj v sobotu 10. 12. v Brně, na kterém se představí naše kategorie U9, U11 a U15. Postupně se zapojí i kategorie U7 a U13.

Klukům přejeme hodně štěstí a zároveň věříme, že si futsal zamilují stejně tak jak to bylo před pár lety u nás a společně budeme dělat futsalovou budoucnost světlejší nejen pro Atraps, ale i pro celou českou futsalovou komunitu.

V týmech vítáme i další mladé futsalisty, či už zkušené nebo ne. Pro víc informací nás kontaktujte na klub@fcatraps.cz nebo přímo přes formulář zde.

, ,

Podobné články