OHLASY: V oslabené sestavě jsme nestačili na Nejzbach

Do Vysokého Mýta jsme jeli v snaze předvést poctivý defenzivní výkon, kterým bychom soupeře donutili k chybám a mohli se tak postarat o překvapení 5. kola 2. Futsal ligy východ. I přes výrazně oslabený kádr (nemoci a zranění) jsme favoritovi dokázali v první půli zavařit a do kabin jsme odcházeli pouze s jednogólovým mankem. Ve druhé polovině dokázal Nejzbach ze začátku rychle skórovat a v závěru rozhodnul třema góly do naší prázdné brány o jasném vítězství.

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto vs. FC Atraps Modřice 8:3 (3:2)

Góly: 4’ Mach, 15’ Novák, 19’ Mach, 21’ Mach, 28’ Novotný, 38’ Ráliš, 40’ Lipavský, 40’ Lipavský – 7’ Čermák, 12’ Buršík, 30’ Čermák

Sestava Nejzbach: Gerčák (Sůva, Špinar) – Velinský, Novotný, Slavík, Lipavský, Novák, Štanglica, Dastach, Ráliš D., Ráliš M., Mach

Sestava Atraps: Tylč – Buršík, Danko, Urbánek, Koky, Topor, Čermák, Pupo

Průběh utkání na Onlajnech

Ohlasy

Robson Pupo (trenér Atrapsu):

Bylo nám jasné, že proti Nejzbachu nás čeká velmi náročný zápas. První poločas nám vyšel, měli jsme množství příležitostí skórovat, dobře jsme eliminovali hru Nejzbachu, do které se aktivně zapojoval jejich gólman Libor Gerčák jako pátý hráč. Bohužel, ve druhé polovině jsme nedokázali navázat na důraz a pozornost z předchozího dějství, co v spojení se zbytečnými chybami vedlo k negativnímu výsledku. Pro mě osobně sloužilo tohle utkání i na odsledování kvalit a nedostatků našeho týmu, jelikož to bylo moje první utkání s Atrapsem. Můžu říct, že v týmu máme hodně talentu, který se při poctivé práci v průběhu sezony ještě jistě ukáže.

David Ráliš (hráč Nejzbachu):

Do zápasu jsme naskočili špatně, mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám a nechali jsme mu moc prostoru. Se štěstím jsme první poločas zvládli a do druhého jsme vstoupili s jinou taktikou, soupeře jsme začali napadat hned z rozehrávky. To se vyplatililo a my jsme dokázali využít chyb hostů.

Utkání stručně

Co rozhodlo utkání?

Filip Čermák – Zkušenosti soupeře, který dokázal zareagovat ve druhém poločasi změnou taktiky.

Adam Tylč – Utkání rozhodl špatný vstup do 2. poločasu, odstoupení od taktiky, která v 1. poločase přinesla hratelný výsledek 2:3 a špatně zvládnutá power play na konci utkání.

Zdeněk Pekárek – Naše nekoncentrovanost při momentech, ze kterých jsme inkasovali důležité góly v utkání.

Který moment v utkání byl klíčovým?

Filip Čermák – Klíčový moment utkání byl gól hned po poločase na 4:2 a za 7 minut další na 5:2.

Adam Tylč – Klíčový moment byl zbytečný inkasovaný gól na 4:2 v úvodu 2. poločasu.

Zdeněk Pekárek – Nešťastná penalta a následný šťastný třetí gól domácích do šatny.

Kdo byl tvým hráčem utkání?

Filip Čermák – Za mě rozhodně Adam Tylč, který ještě minimálně 8 gólů chytil.

Adam Tylč – Hráč zápasu na naší straně na pozici pivota hrající Filip Čermák a na stejné pozici hrající Mach z Vysokého Mýta, který vstřelil všechny důležité branky v utkání, na 1:0, na 2:2 a rozhodující na 4:2.

Zdeněk Pekárek – V utkání se mi z naší strany líbil Petr Urbánek.

B tým

V sobotním utkání jsme nedokázali navázat na předchozí výhru a v souboji s Eliškou Brno jsme po laciných chybách prohráli 4:2.

Co dál

Netradičně ve čtvrtek se potkáme s Tangem Hodonín na jejich půdě. Následně v pátek odehraje své utkání i B tým proti Nasanu Brno, bývalému druholigovému celku.