Klubové a ligové novinky před zahájením sezony

Už příští týden zahájíme naši druhou sezónu v 2. Futsalové lize východ na palubovce jednoho ze staronových účastníků, AC Gamaspolu Jeseník. Na co se můžeme v této sezóně těšit?

O postupujícím se rozhodne v baráži

Liga prošla v letní přestávce velkými změnami, když 2 účastníci z loňské sezóny postoupili do nejvyšší soutěže. Minimálně v této sezóně si tak určitě nezahrajeme se SKUP Olomouc ani s Nejzbachem Vysoké Mýto. Naopak, v nové sezóně se můžeme těšit na 4 nové týmy, což znamená, že se liga rozšíří na 8 účastníků. Kromě už zmíněného Jeseníku se naši fanoušci mohou těšit na derby proti Žabinštím Vlkům Brno a Helasu Brno “B”, čtveřici doplní Havlíčkův Brod.

S rozšířením soutěže souvisí i změna formátu. S každým ze soupeřů odehrajeme 2 zápasy v tradičním formátu doma/venku, po kterých zabojuje nejlepší čtveřice týmů o postup do nejvyšší soutěže v semifinálových a finálových barážových dvojutkáních. Změna nastane i na spodním konci tabulky, kde poslední tým bude s jistotou sestupovat do divize.

Cílem Atrapsu je udržení soutěže a odstartování mládeže

O ambicích Atrapsu a novinkách z kabiny jsme se v rychlosti pobavili s naším předsedou, Zdeňkem Pekárkem.

Pekky, minulá sezóna nedopadla pro Atraps úplně šťastně, když jsme si první bod připsali až v předposledním kole. V čem bude tato sezóna pro nás jiná?

Ano máš pravdu, minulá sezóna se nám vůbec nepovedla a uškodila image celého klubu. Začalo to pozdním příjezdem trenéra a následně přes stále potíže s hráči, ať už zranění či neúčast, to vše mělo za následek špatné výsledky. V závěru si vše sedlo a začalo to pomalu fungovat, proto doufám, že na to navážeme a posuneme se zase o kousek dále a zvedneme i jméno celého klubu. Trošku nám to kazí docházka kvůli fotbalu a malé kopané. Doufám, že se vše zlepší i kvůli vylepšeným podmínkám pro hráče.

Určitě nám právě tato sezona v mnohém otevřela oči, jaké ponaučení si z tohoto nezdaru bereš ty?

Je toho moc. Určité ponaučení je například ve výběru cizích hráčů. Otevřelo nám to oči a taky náhled na jejich kvality a charakter. Myslím, že nyní s tím dokážeme lépe pracovat.

Přejdeme k letnímu období, jaké změny v klube nastaly?

Věřím, že jsme úspěšně nakopli naší dlouho plánovanou práci s mládeží. Během léta jsme absolvovali 3 náborové dny kde jsme se prezentovali fanouškům, rodičům a dětem, aby poznali vice náš klub. Bylo fajn, vidět, že děti a rodiče mají o futsal zájem. Teď je jen na nás a dalších klubech abychom vytvořili ideální podmínky pro následující rozvoj. V souvislosti s tím jsme domluvili spolupráci s mladým ambiciózním trenérem Filipem Lorenzem, který bude mít na starosti všechny nábory a trénink dětí do 15 let. Pro naše seniorské družstva se podařila uzavřít spolupráce s novým partnerem Penalty. Budeme tak konečně jezdit na zápasy v jednotném oblečení a působit jako jeden tým.

Nastaly změny i v kádru Atrapsu?

V průběhu loňské jarní části odešel brazilský trenér Pupo zpět do Brazílie, dále Aoki přestoupil do Boca J. Krupky, ukrajinský hráč Danko přestoupil do Helasu a jeho kolega Selyvoněnko přerušil činnost a odchází z pracovních důvodů do Prahy. Jinak kádr zůstal pohromadě. U A týmu se staronovým trenérem stal Tomáš Buršík. Kádr doplnili navrátilci Bělák, Slováček a Šidla. Novými tvářemi je např. Paolo Henrique Diogo přicházející z německého Hannoveru 96. Zbytek jsou hráči se zkušenostmi z Helasu Brno, Žáček a Pavliš. Dále slovenský student Šafárik a fotbalista ze Startu Brno Andres. B tým doplnili navrátilci Šmída, Šebesta, a Jiří Urbánek, zkušený Švancara a do branky k nám přišel z Helasu Hanák. Novým brankářem se stal také mladý Havlín, který minulou sezonu odehrál v poli.

Jaké budou tedy ambice Atrapsu v nadcházející sezóně?

Krátkodobou ambicí ve druhé lize je hrát důstojnou roli a zachránit soutěž. Dlouhodobě chceme nastavit proces výchovy mladých hráčů a doplňování do seniorských týmů. Ambice B týmu zůstávají stejné, hrát v horní polovině tabulky, nejlépe zopakovat loňské umístění na 5.místě, ustálit kostru týmu a vhodně doplňovat novými mladými hráči.

Kdo bude pro tebe favoritem na postup do 1. Futsal ligy z naší východní skupiny?

Favoriti letošní sezóny budou určitě AC G. Jeseník. Důvody – mají zkušený tým z minulých sezon a bohatou domácí fanouškovskou základnu. Mezi další favority můžeme zařadit i Žabinské Vlky, kteří mají bohaté zkušenosti z 1.ligy.

Když se bavíme o postupu, bude se o něm rozhodovat v baráži. Novinkou oproti minulé sezóně je i skutečnost, že poslední tým sestoupí do nižší soutěže. Co říkáš na tyto změny?

Nechci se chlubit, ale když jsme byli osloveni abychom navrhly nějaký formát 2.ligy, představili jsme právě tento model.

Je něco, na co se v nové sezóně speciálně těšíš?

Určitě se nemůžu dočkat toho, až vše bude fungovat tak, jak by mělo a zvláště pak na tréninky s malými dětmi a práci s mládeží.

Máš na závěr odkaz pro naše fanoušky?

Byl bych rád, kdyby si znova našli cestu do haly na naše domácí utkání. První krok ale budou muset udělat hráči na palubovkách, po loňském nezdaru. Fanoušci budou mít možnost vidět jiné soupeře než vloni. Jen svou účastí mohou zhodnotit naši práci a povzbudit náš tým. My se budeme snažit předvádět kvalitní výkony, tak aby jsme přilákali do svých ochozů co nejvíce lidí.

, ,

Podobné články