O futsalu v juniorce Atrapsu s Adamem Tylčem a Petrem Urbánkem

S blížícím se otevřením našich mládežnických družstev nastal ten správný čas zavzpomínat si na to, jaký futsal v juniorce vlastně je. Na rozhovor jsme si pozvali ty nejpovolanější: Adama Tylče a  Petra Urbánka. Oba nastoupili v letošní sezoně do všech utkání našeho A týmu a společně hrají už dlouhá léta. V mládežnických kategoriích Atrapsu dokázali se zbytkem týmu dojít až do finále celostátní juniorské ligy, ve kterém nestačili na Interobal Plzeň. I tak se ale přičinili k jednomu z největších úspěchů klubu, o kterém padla v rozhovoru také řeč.

Oba dva  jste byli součástí úspěšné juniorky Atrapsu do 19 let, která to dotáhla až do finálového utkání v boji o mistra České republiky. Ještě předtím, než se budeme věnovat této úspěšné sezóně, povězte nám, co vás dovedlo k futsalu? 

Adam: S futsalem jsem začínal s klukama na umělce od nějakých 13 let, následně jsem v 15 letech začal v RIP, kde jsme vytvořili “C” tým, s klukama v mém věku. V RIP jsem dostal možnost zahrát si i okresní přebor v hale. 

Urbec: S futsalem jsem začínal ve svých 13 letech, kdy jsem premiérovľ zavítal na trénink do FC Tango Brno.

Kdy bychom měli porovnat fotbal a futsal, na kterou stranu se z hlediska hraní přikláníte vy?

Adam: Futsal je pro mě atraktivnější sport než fotbal, hráči jsou neustále v kontaktu s míčem a to je nutí naučit se hrát pod tlakem a více přemýšlet. Navíc při hokejovém střídání má trenér futsalu možnost s každým hráčem individuálně v průběhu zápasu pracovat a pomoci mu zlepšit jeho situaci ihned. 

Urbec: Pro mě je futsal lepší, protože seš pořád v kontaktu s balónem.  

Pojďme teď k vašim začátkům v Atrapsu, jak jste se o klubu dozvěděli a proč jste se rozhodli za Atraps nastoupit do juniorské ligy?

Adam: Nabídku jsem dostal od Lukáše Topora, po jednom z turnajů a následně jsem se domluvil se Zdeňkem Pekárkem, předsedou našeho klubu.

Urbec: Mě do Atrapsu dotáhl právě Adam, od kterého jsem dostal nabídku.

Sám jsem byl součástí tohoto týmu a vím, že společně jsme sdíleli mnoho skvělých momentů na palubovkách nebo i mimo nich, na co vzpomínáte nejlépe?

Adam: Zážitků v juniorce jsme zažili nespočet, ale pro mě osobně byl nejsilnější moment, když jsme v semifinále porazili Slavii Praha na penalty a postoupili při naši první účasti v juniorské lize až do finále. 

Urbec: Těch momentů bylo hodně, ale asi Final Four a jak řekl Adam, výhra se Slavii Praha na penalty.

Co bylo podle vás klíčem k našemu úspěchu, když mnoho lidí ve futsalové komunitě bylo překvapeno, že o titul bojuje “neznámý” Atraps a ne velké futsalové značky, jakými jsou Chrudim, Sparta Praha nebo Vysoké Mýto?

Adam: Samozřejmě hrál velkou roli dobrý kolektiv, který za tu krátkou dobu v Atrapsu vznikl. Taky to byl kvalitni kádr a Pepa Flachs, který nás jako trenér dokázal vždy do utkání správně nahecovat. 

Urbec: Určitě za to z velké časti mohla dobrá parta a srdíčko.

Zkuste zejména pro naše mladé čtenáře, kteří rozmýšlají o futsalu popsat, jak tato sezóna v juniorce probíhala. 

Adam: Tréninky probíhaly 2x týdně, soutěž byla rozdělena na východ a západ, kdy v každé části bylo 8 týmů. Odehráli jsme s každým dvě utkání, celkem tedy 14 utkání v základní části.  První dva z každé skupiny postoupili do Final Four, kde odehráli semifinále a následně utkání o bronz a finále. 

Urbec: Adam to podstatě řekl, já bych ještě doplnil, že zvykem bylo odehrát 2 utkání v jeden den, co je rozdíl oproti seniorskému futsalu v České republice.

Pojďme se přesunout do současnosti, v Atrapsu spolu působíte už několik let. Klub prošel před sezonou velkou změnou, přestěhoval se do Modřic, změnil koncepci, angažoval trenéra z Brazílie a netají se velkými plány v dlouhodobém horizontu. Jak tyto změny hodnotíte vy a jak se momentálně v Atrapsu cítite?

Adam: Všechny změny hodnotím pozitivně – máme nové moderní domácí prostředí v hale v  Modřicích, nové logo, nové dresy a vybavení. Je to obrovský skok od předchozích let strávených v Tišnově. Výsledkový posun samozřejmě nemůže být vidět hned, ale to nám dává motivaci tvrdě pracovat a zlepšovat se. 

Urbec: Za mě je tento klub na dobré cestě k budoucím úspěchům a jsem rád že ho můžu reprezentovat.

Čeho byste ve své futsalové kariére chtěli ještě v Atrapsu nebo i jinde dosáhnout?

Adam: Jednoznačně postup do 1. ligy.

Urbec: Mám to stejně, dostat se s Atrapsem do nejvyšší ligy.

Kluci, díky moc za rozhovor, na závěr, chtěli byste něco vzkázat klukům, kteří přemýšlí/mají zájem o hraní futsalu v Atrapsu?

Adam: Ať o tom vůbec nepřemýšlí a dorazí v úterý do haly v Modřicích! 

Urbec: Jasně, futsal je nejlepší příprava na fotbal co ve výsledku využijete i na velkých hřištích.

Nezapomeňte, že nábor právě do naší juniorky a i mladších věkových kategorií se uskuteční tohle úterý, více informací naleznete zde.

, , , ,

Podobné články