Futsal v Česku už pouze pro očkované a profesionály + stanovisko klubu

Výkonný výbor Svazu futsalu České republiky musel reagovat na nejnovější protiepidemická opatření Vlády České republiky, která se týkají pořádání a účasti na sportovních akcích.

Zásadní změnou pro kluby hrající ve dvou nejvyšších soutěžích nebo v Poháru SFČR je, že do utkání budou moct naskočit už pouze futsalisti s očkováním, proděláním nemoci v posledních 180 dnech nebo s testem u specifickým případů popsaných níže. Výnimku tvoří profesionální sportovci, na nich je nahlíženo stejně  jako na zaměstnance nebo OSVČ. Musí se tedy testovat, ale není nezbytně nutné prokazovat se očkováním nebo proděláním nemoci.  

Podmínky pro účast na utkáních:

  • dokončené očkování;
  • nebo potvrzení o prodělání nemoci do 180 dní;
  • nebo nedokončené očkování + PCR test, který nesmí být starší více než 7 dní;
  • nebo potvrzení kontraindikace očkování + PCR test, který nesmí být starší více než 7 dní;
  • nebo děti 12-18 let PCR test, který nesmí být starší více jak 7 dní.

Nařízení platí i pro pořadatelé utkání a diváky, kteří musí být v rozestupu alespoň 2 metrů od hrací plochy.

O osudu utkání našeho B týmu ještě není rozhodnuto, zápasy nižších soutěží (divize, kraje, okresy) se odehrají na základě rozhodnutí příslušného řídícího orgánu.

Stanovisko klubu

Za Atraps rozhodnutí VV SFČR respektujeme a v soutěži hodláme pokračovat i za těchto podmínek. Zároveň však nepovažuje za správné nutit některých z našich hráčů k očkování, proto je patrně zřejmé, že minimálně v následujících utkáních hrozí absence několika hráčů mužstva. I tak ale uděláme všechno proto, abychom byli v utkáních v co nejsilnějším složení a schopni bojovat o body v soutěži.

Stanovisko svazu

Krátké stanovisko poskytnul na webu futsal.fotbal.cz také předseda VV SFČR Otakar Mestek: „Děkuji všem kolegům z Výkonného výboru SFČR za spolupráci při tvorbě tohoto rozhodnutí. Jeho smyslem je dát prostor všem názorovým proudům. Ti, co jsou očkování, jsou v pohodě. Prostor dostaly i kluby, které se teprve očkovat chystají. A v neposlední řadě je zde varianta také pro lidi, kteří nemohou být očkovaní ze zdravotních důvodů, či odpůrce a odmítače očkování. Nikoho samozřejmě nemůžeme nutit, nicméně doporučuje všem, pokud mohou, aby se nechali očkovat. Je to evidentně jediná cesta, jak z toho všeho ven”.

Zdroj: futsal.fotbal.cz

, , , ,

Podobné články