OHLASY: Baník otočil utkání v posledních vteřinách

Po prohře s Tangem přišlo slibované zlepšení, které se podepsalo i na poločasovém skóre, když jsme vedli 2:1. Utkání bylo však předurčeno na příběh jako z velké knihy, bohužel s dobrým koncem pro našeho soupeře, Baník Ostrava. V průběhu druhého poločasu se nám dařilo držet  soupeře na distanc až do 38. minuty, kdy jsme ještě vedli o 2 góly v poměru 5:3. 2 minuty před koncem však soupeř začal s powerplay, které rezultovala na snížení 4:5 a následné vyrovnání na 5:5. V tomhle momentu jsme se značně zaskočeni pokoušeli v poslední minutě udržet remízové skóre a zajistit si tak první bod v sezoně. 20 sekund před koncem však přišla standardní situace hostů a vítězný gól, na který jsme už nebyli schopni zareagovat. V utkání zazářil hattrickem na domácí straně Vlastimil Ryšavý.

FC Atraps Modřice vs. FC Baník Ostrava 5:6 (2:1)

Góly: 7’ Slováček, 18’ Ryšavý (Tylč), 27’ Ryšavý (Urbánek), 28’ Topor, 38’ Ryšavý – 20’ Potůček, 24’ Dziuba (Krakovčík), 35’ Krakovčík (Kozelský), 38’ Maleňák (Kozelský), 39’ Maleňák, 40’ Maleňák (Dziuba)

Sestava Atraps: Tylč (Longauer) – Topor, Krejčíř, Koky, Aoki – Ryšavý,  Slováček, Bělák, Urbánek

Sestava Baník: Bortík – Maleňák, Derík, Potůček, Kozelský, Polášek, Dluhoš, Válek, Repa, Krakovčík, Dziuba, Bůžek

Průběh utkání na Onlajnech

Ohlasy

Zdeněk Pekárek

Troufnu si říct, že naše výkony jdou nahoru a důkazem je i to, že v podstatě celé utkání s Baníkem jsme vedli i přes jejich velké šance. Bohužel jsme nezvládli poslední 2 minuty a připravili se o 3 body. Není nic horšího než inkasovat rozhodující gól, kterým vyjde veškeré úsilí vniveč 20 sekund před koncem.

Karel Murín (trenér Baníku)

V druhém poločase jsme trefili snad pětkrát tyč plus několik dalších šancí. Domácí měli Vlastu Ryšavého, který dá ze dvou šancí tři branky. Ale naše víra v obrat nám v závěru přinesla sladkou odměnu. Pro domácí nesmírně kruté, když devadesát devět procent zápasu sahali po prvních bodech a nemají nakonec nic. Ale za mě spravedlivé vítězství Baníku.

Utkání stručně

Tentokrát jsme se ptali opor našeho B mužstva, kteřích potkáte na domácich utkáních Áčka za boxem časoměřičů Reného Krištofa a Filipa Zámka.

Co rozhodlo utkání?

René – Posledních 5 minut zápasu, tým byl pod tlakem hostů, z kterého se těžko dostával.

Filip – Za mě to byla v posledních minutách špatně ubráněná powerplay hostů, z které jsme dostali rychlý gól na 5:5

Který moment v utkání byl klíčovým?

René – Srovnání na 5:5 v poslední minutě.

Filip – Naše neproměněná šance do prázdné brány na 4:2, po které jsme mohli soupeři utéct o 2 góly ale místo toho jsme hned dostali gól na 4:3.

Kdo byl tvým hráčem utkání?

René – Vlasta Ryšavý.

Filip – Vlasta Ryšavý.

B tým

Možná nejlepší výkon v této sezoně se projevil i ve výsledku, když jsme v naši modřické hale dokázali zdolat Gladiators Brno pohodlně 6:2. Utkání zdobil týmový výkon, obětavost ze strany Atrapsu a efektivita v zakončení, o kterou se ve velké míře přičinil Petr Slováček (4 góly).

Co dál

Doteď je situace ohledně dalších kol poměrně nejasná. Na základě nařízení vlády se soutěže mohou účastnit už pouze očkovaní sportovci a sportovci s výjimkou. O dalších plánech vás tak ještě budeme informovat, zatím platí, že v sobotu hostí v utkání 2. Futsal ligy východ náš tým Amor Kloboučky Vyškov, ve stejný čas hraje B tým v Modřicích s lídrem soutěže, Hombres Brno.